Sport Schedule 2020-2021

Sport Schedule 2020-2021

Provisional schedule 2020-2021. No rights can be derived from this schedule and/or changes to this schedule. Version 31 August 2020

This schedule starts on 31 August 2020

Day Sport Start End Location Remark
Monday Virtual Spinning 7:50 8:20 Spinning Hall
Monday Yoga basics 9:00 9:55 MF Hall
Monday Virtual Spinning 9:45 10:15 Spinning Hall
Monday Virtual Spinning 12:00 13:00 Spinning Hall
Monday Power Yoga 16:50 17:45 MF Hall
Monday Zumba 17:00 17:55 Dance Hall
Monday Club Power 17:00 17:55 Hall A
Monday Training SKC Volleyball 17:00 18:25 Sport Hall
Monday Boxing Technique Beginners 17:10 18:05 Budo Hall Unit 1 to 5
Monday Bodyshape 17:10 18:05 Hall B
Monday Yin Yang Yoga 17:55 18:50 MF Hall
Monday Training FF ZAT H6 18:00 19:25 Football / Rugby field
Monday Training FF ZAT H3/5 18:00 19:25 Football / Rugby field
Monday Zumba 18:05 19:00 Dance Hall
Monday Club Power 18:05 19:00 Hall A
Monday Boxing 18:15 19:40 Hall B
Monday Spinning 18:30 19:30 Spinning Hall Start on 7 September
Monday Training Lacrosse D1 18:30 19:55 Hockey field
Monday Training Lacrosse D2 18:30 19:55 Hockey field
Monday Training SKC Volleyball 18:30 19:55 Sport Hall
Monday Karate beginners 19:00 19:55 Budo Hall
Monday Power Yoga 19:00 19:55 MF Hall
Monday Salsa Beginners 19:10 20:05 Dance Hall Unit 1 to 5
Monday Gladiator 19:10 20:05 Hall A
Monday Core Training 19:50 20:15 Hall B
Monday Training FF ZAT D1 19:30 20:55 Football / Rugby field
Monday Training FF ZON D2 19:30 20:55 Football / Rugby field
Monday Virtual Spinning 19:40 20:40 Spinning Hall
Monday Training SKC Volleyball 20:00 21:25 Sport Hall
Monday Training LUSV Basketball 20:00 21:25 Sport Hall
Monday Hatha Yoga (asana technique) 20:05 21:00 MF Hall
Monday Salsa Semi Advanced 20:15 21:10 Dance Hall Unit 1, 3 and 5
Monday Salsa Advanced 20:15 21:10 Dance Hall Unit 2 and 4
Monday Jumping 20:15 21:10 Hall A
Monday Polefitness beginners+semi adv 20:25 21:20 Hall B Unit 1 to 5
Monday Training Panic Frisbee 21:00 22:55 Football / Rugby field
Monday Yin Yoga 21:10 22:05 MF Hall
Monday Zouk 21:20 22:15 Dance Hall
Monday Jumping and Shape 21:20 22:15 Hall A
Monday Aerial Acrobatics 21:30 22:40 Hall B Unit 1
Monday Training SKC Volleyball 21:30 22:55 Sport Hall
Monday Training LUSV Basketball 21:30 22:55 Sport Hall
Monday Zouk 22:25 23:20 Dance Hall
Monday Stretching 22:40 23:10 Hall B
Day Sport Start End Location Remark
Tuesday Virtual Spinning 7:50 8:20 Spinning Hall
Tuesday Power Yoga 9:00 9:55 MF Hall
Tuesday Easy Flow Yoga 9:30 10:25 Budo Hall
Tuesday Virtual Spinning 9:45 10:15 Spinning Hall
Tuesday Virtual Spinning 12:00 13:00 Spinning Hall
Tuesday Hatha Yoga 16:50 17:45 MF Hall
Tuesday Club Battle 17:00 17:55 Dance Hall
Tuesday Club Power 17:10 18:05 Hall B
Tuesday Power Yoga 17:55 18:50 MF Hall
Tuesday Training LSRG H2 18:00 19:25 Football / Rugby field
Tuesday FF Keeperstraining 18:00 19:25 Football / Rugby field
Tuesday Zumba 18:05 19:00 Dance Hall
Tuesday Core Training 18:05 18:30 Hall A
Tuesday Club Power 18:15 19:10 Hall B
Tuesday Training SKC Volleyball 18:30 19:55 Sport Hall
Tuesday Strong 30 18:35 19:00 Hall A
Tuesday Jiu Jitsu beginners 18:45 19:40 Budo Hall
Tuesday Training Thor DJ1 19:00 20:25 Hockey field
Tuesday Training Thor trainingsleden 19:00 20:25 Hockey field
Tuesday Pilates 19:00 19:55 MF Hall
Tuesday Zumba 19:10 20:05 Dance Hall
Tuesday Jumping 19:10 20:05 Hall A
Tuesday Aerial Acrobatics Free Practice 19:20 20:15 Hall B
Tuesday Training LSRG H1 19:30 20:55 Football / Rugby field
Tuesday Training LSRG D1 19:30 20:55 Football / Rugby field
Tuesday Virtual Spinning 19:40 20:40 Spinning Hall
Tuesday Jiu Jitsu advanced 19:50 21:00 Budo Hall
Tuesday Training SKC Volleyball 20:00 21:25 Sport Hall
Tuesday Mindfulness NED 20:05 21:20 MF Hall Unit 1,3 and 5
Tuesday Mindfulness ENG 20:05 21:20 MF Hall Unit 2 and 4
Tuesday Ballet 20:15 21:10 Dance Hall
Tuesday X-Core 20:15 21:10 Hall A
Tuesday Training SKC Volleyball 20:20 21:45 Hall B
Tuesday Training Thor D1 20:30 21:55 Hockey field
Tuesday Training Thor trainingsleden 20:30 21:55 Hockey field
Tuesday Training FF ZAT H1 21:00 22:25 Football / Rugby field
Tuesday Training FF ZAT H2 21:00 22:25 Football / Rugby field
Tuesday Kick Boxing basics + pads 21:10 22:05 Budo Hall
Tuesday Stretch and Recovery 21:10 21:40 Dance Hall
Tuesday Training SKC Volleyball 21:30 22:55 Sport Hall
Tuesday Kick Boxing partnertraining 22:15 23:10 Budo Hall
Day Sport Start End Location Remark
Wednesday Virtual Spinning 7:50 8:20 Spinning Hall
Wednesday Yoga Basics 9:00 9:55 MF Hall
Wednesday Spinning 9:00 10:00 Spinning Hall Start on 9 September
Wednesday Virtual Spinning 12:00 13:00 Spinning Hall
Wednesday Boxing 16:50 18:05 Hall B
Wednesday Pilates 16:50 17:45 MF Hall
Wednesday Club Battle 17:00 17:55 Dance Hall
Wednesday Bodyshape 17:00 17:55 Hall A
Wednesday Zaalvoetbal 17:00 18:30 Sport Hall Unit 1 to 5
Wednesday Training Panic Frisbee 17:45 19:10 Football / Rugby field
Wednesday Yin Yang Yoga 17:55 18:50 MF Hall
Wednesday Training Thor DJ2 18:00 19:25 Hockey field
Wednesday Training Thor H1 18:00 19:25 Hockey field
Wednesday Twerk Dance 18:00 18:55 Budo Hall
Wednesday Modern Dance 18:05 19:00 Dance Hall
Wednesday Club Step 18:05 19:00 Hall A
Wednesday Gladiator 18:15 19:10 Hall B
Wednesday Training SKC Volleyball 18:30 19:55 Sport Hall
Wednesday Hoopdance beginners 19:00 19:55 Budo Hall Unit 1 to 5
Wednesday Power Yoga 19:00 19:55 MF Hall
Wednesday Polefitness beginners 19:10 20:05 Dance Hall Unit 1 to 4
Wednesday Polefitness semi advanced 19:10 20:05 Dance Hall Unit 5
Wednesday Zumba 19:10 20:05 Hall A
Wednesday Club Power 19:20 20:15 Hall B
Wednesday Training Thor bedr. 1 19:30 20:55 Hockey field
Wednesday Training Thor bedr. 2 19:30 20:55 Hockey field
Wednesday Training FF ZON H2 19:30 20:55 Football / Rugby field
Wednesday Training FF ZON H6 19:30 20:55 Football / Rugby field
Wednesday Virtual Spinning 19:40 20:40 Spinning Hall
Wednesday Training LUSV Badminton 20:00 22:55 Sport Hall
Wednesday Belly Dancing 20:05 21:00 Budo Hall Unit 1, 3 and 5
Wednesday Hoopdance Advanced 20:05 21:00 Budo Hall Unit 2 and 4
Wednesday Sound Bath Meditation 20:05 21:00 MF Hall
Wednesday Training SKC Volleyball 20:10 21:35 Hall A
Wednesday Polefitness semi advanced 20:15 21:10 Dance Hall Unit 1 to 4
Wednesday Polefitness advanced 20:15 21:10 Dance Hall Unit 5
Wednesday Ballroom Dancing Beginners 20:20 21:15 Hall B Unit 1 to 5
Wednesday Training Thor DJ3 21:00 22:25 Hockey field
Wednesday Training Thor DJ4 21:00 22:25 Hockey field
Wednesday Restorative Yin and Sound 21:10 22:05 MF Hall Unit 1
Wednesday Training FF ZON D1 21:15 22:40 Football / Rugby field
Wednesday Training FF ZAT D1 21:15 22:40 Football / Rugby field
Wednesday Ballroom Dancing Semi Advanced 21:15 22:10 Hall B Unit 1 to 5
Wednesday Polefitness beginners 21.20 22.20 Dance Hall Unit 1 (start 9/9/20)
Wednesday Training SKC Volleyball 21:40 23:05 Hall A
Wednesday Ballroom Dancing Advanced 22:10 23:05 Hall B
Day Sport Start End Location Remark
Thursday Virtual Spinning 7:50 8:20 Spinning Hall
Thursday Power Yoga 9:00 9:55 MF Hall
Thursday Spinning 9:00 10:00 Spinning Hall Start on 10 September
Thursday Virtual Spinning 12:00 13:00 Spinning Hall
Thursday Aerial Acrobatics 16:50 18:05 Hall B Unit 1
Thursday Power Yoga 16:50 17:45 MF Hall
Thursday Training Panic Frisbee 17:00 18:25 Sport Hall 22/10/20 to 25/2/21
Thursday Club Step 17:00 17:55 Hall A To 29/10/20
Thursday Club Step 17:00 17:55 Dance Hall From 5/11/20
Thursday Yin Yoga 17:55 18:50 MF Hall
Thursday Training Lacrosse D1 18:00 19:25 Hockey field
Thursday Training Lacrosse D2 18:00 19:25 Hockey field
Thursday Training FF ZAT H4 18:00 19:25 Football / Rugby field
Thursday Training FF ZAT H3/5 18:00 19:25 Football / Rugby field
Thursday Hiphop 18:05 19:00 Dance Hall
Thursday Club Power 18:05 19:00 Hall A
Thursday Stretching 18:05 18:35 Budo Hall
Thursday Core training 18:15 18:40 Hall B
Thursday Training LUSV Basketball 18:30 19:55 Sport Hall
Thursday Jiu Jitsu beginners 18:45 19:40 Budo Hall
Thursday Club Battle 18:50 19:45 Hall B
Thursday Pilates 19:00 19:55 MF Hall
Thursday Modern Jazz 19:10 20:05 Dance Hall
Thursday Zumba 19:10 20:05 Hall A
Thursday Training Lacrosse H1 19:30 20:55 Hockey field
Thursday Training Thor D1 19:30 20:55 Hockey field
Thursday Training FF ZAT H1 19:30 20:55 Football / Rugby field
Thursday Training FF ZAT H2 19:30 20:55 Football / Rugby field
Thursday Virtual Spinning 19:40 20:40 Spinning Hall
Thursday Jiu Jitsu advanced 19:50 21:00 Budo Hall
Thursday Club Power 19:55 20:50 Hall B
Thursday Training LUSV Basketball 20:00 21:25 Sport Hall
Thursday Power Yoga 20:05 21:00 MF Hall
Thursday Ballet semi advanced 20:15 21:10 Dance Hall
Thursday Salsa beginners 20:15 21:10 Hall A Unit 1 and 3
Thursday Salsa semi advanced 20:15 21:10 Hall A Unit 2 and 4
Thursday Salsa advanced 20:15 21:10 Hall A Unit 5
Thursday Gladiator 21:00 21:55 Hall B
Thursday Training Thor H1 21:00 22:25 Hockey field
Thursday Training Thor DJ1 21:00 22:25 Hockey field
Thursday Training LSRG H1/2 21:00 22:55 Football / Rugby field
Thursday Training LSRG D2 21:00 22:55 Football / Rugby field
Thursday Kick Boxing basics + pads 21:10 22:05 Budo Hall
Thursday Salsa Leidance 21:20 22:15 Hall A
Thursday Training LUSV Basketball 21:30 22:55 Sport Hall
Thursday Kick Boxing partnertraining 22:15 23:10 Budo Hall
Thursday Bachata Beginners 22:25 23:20 Hall A Unit 1 and 4
Thursday Bachata Advanced 22:25 23:20 Hall A Unit 2 and 5
Day Sport Start End Location Remark
Friday Virtual Spinning 7:50 8:20 Spinning Hall
Friday Pilates 9:00 9:55 MF Hall
Friday Virtual Spinning 9:45 10:15 Spinning Hall
Friday Virtual Spinning 12:00 13:00 Spinning Hall
Friday Bodyshape 17:00 17:55 Hall A
Friday Club Power 17:10 18:05 Hall B
Friday Twerk Dance 18:05 19:00 Hall A
Friday Core Flow Yoga 17:55 18:50 MF Hall
Friday Core training 18:30 18:55 Hall B
Friday Power Yoga 19:00 19:55 MF Hall
Friday Badminton king of court 19:15 20:40 Hall A
Friday Badminton king of court 19:15 20:40 Hall B
Friday Training FF ZON D1 19:30 20:55 Football / Rugby field
Friday Virtual Spinning 19:40 20:40 Spinning Hall
Friday Zaalvoetbal King of court 20:45 22:55 Hall A
Friday Basketball Free Play 20:45 22:55 Hall B
Friday Training FF ZON D2 21:00 22:55 Football / Rugby field
Day Sport Start End Location Remark
Saturday Club Power 9:00 9:55 Hall A
Saturday Gladiator 9:00 9:55 Hall B
Saturday Zumba 10:00 10:55 Dance Hall
Saturday Pilates 10:00 10:55 MF Hall
Saturday Club Power 10:05 11:00 Hall A
Saturday Boxing 10:05 11:35 Hall B
Saturday Modern Dance 11:05 12:00 Dance Hall
Saturday Yoga Basics 11:05 12:00 MF Hall
Saturday Danchall Fusion 12:10 13:05 Dance Hall Unit 1 to 5
Saturday Meditation 12:10 13:05 MF Hall
Saturday Virtual Spinning 12:10 13:10 Spinning Hall
Saturday Yoga Back to Basics 13:10 14:05 MF Hall Unit 2
Saturday Yogic Philosophy 13:10 14:05 MF Hall Unit 3
Saturday Yoga Back to Basics part 2 13:10 14:05 MF Hall Unit 4
Saturday HipHop Femme 13:15 14:10 Dance Hall Unit 1 to 5
Saturday Heels 14:20 15:15 Dance Hall Unit 1 to 5
Day Sport Start End Location Remark
Sunday Power Yoga 9:30 10:25 MF Hall
Sunday Club Power 10:00 10:55 Hall A
Sunday Club Battle and Core 10:00 10:55 Dance Hall
Sunday Aerial Acrobatics Free Practice 10:05 11:35 Hall B
Sunday Yin Yoga 10:35 11:30 MF Hall
Sunday Ballet semi advanced 11:05 12:00 Dance Hall
Sunday Bodyshape 11:05 12:00 Hall A
Sunday Table Tennis Free Play 12:10 13:45 Dance Hall
Sunday Virtual Spinning 12:10 13:10 Spinning Hall
Sunday Badminton Free Play 13:30 15:30 Sport Hall
Sunday Table Tennis King of Court 13:45 15:15 Dance Hall

Try us out for free.

Please fill out your name

Download Coupon