Sport Schedule 2021-2022

Sport Schedule 2021-2022

Concept sport schedule 2021/2022. This schedule is subject to change and no rights can be derived from it. Version 1.

The schedule will start on September 6, 2021

Day Sport Begin End Location
Monday Virtual Spinning 8:15 8:45 Spinning Hall
Monday Virtual Spinning 9:30 9:55 Spinning Hall
Monday Circuittraining Plex-Fit 10:10 11:10 Plex-Fit
Monday Virtual Spinning 12:00 12:55 Spinning Hall
Monday Zumba 17:00 17:55 Dance Hall
Monday Club Power 17:00 17:55 Hall A
Monday SKC Volleybal Training 17:00 18:25 Sports Hall left
Monday Bodyshape 17:10 18:05 Hall B
Monday Bokstechnique beginners 17:10 18:05 MF Hall (unit 1)
Monday Zumba 18:00 18:55 Dance Hall
Monday Club Power 18:00 18:55 Hall A
Monday Training FF 18:00 19:25 Football/Rugby Field left
Monday Training FF 18:00 19:25 Football/Rugby Field right
Monday Boxing 18:10 19:35 Hall B
Monday Power Yoga 18:10 19:05 MF Hall
Monday Spinning 18:15 19:10 Spinning Hall
Monday Circuittraining Plex-Fit 18:20 19:20 Plex-Fit
Monday Training Leicrosse D1 18:30 20:00 Hockey Field left
Monday Training Leicrosse D2 18:30 20:25 Hockey Field right
Monday SKC Volleybal Training 18:30 19:55 Sports Hall left
Monday SKC Volleybal Training 18:30 19:55 Sports Hall right
Monday Salsa Beginners 19:00 19:55 Dance Hall (unit 1)
Monday Gladiator 19:00 19:55 Hall A
Monday Hatha Yoga
(Asana Technique)
19:10 20:05 MF Hall
Monday Virtual Spinning 19:30 20:25 Spinning Hall
Monday Training FF 19:30 20:55 Football/Rugby Field left
Monday Training FF 19:30 20:55 Football/Rugby Field right
Monday Core Training 19:40 20:05 Hall B
Monday Salsa Semi-Advanced 20:00 20:55 Dance Hall (unit 1)
Monday Jumping 20:00 20:55 Hall A
Monday Leicrosse D1 free training 20:00 20:25 Hockey Field left
Monday SKC Volleybal Training 20:00 21:25 Sports Hall left
Monday LUSV Basketball training 20:00 21:25 Sports Hall right
Monday Polefitness All Levels 20:10 21:05 Hall B (unit 1)
Monday Yin Yoga 20:10 21:05 MF Hall
Monday Salsa Leidance 21:00 21:55 Dance Hall
Monday Jumping 21:00 21:55 Hall A
Monday Training Panic Frisbee 21:00 22:55 Football/Rugby Field left
Monday Training Panic Frisbee 21:00 22:55 Football/Rugby Field right
Monday SKC Volleybal Training 21:15 22:45 Hall B
Monday LUSV Basketball training 21:30 22:55 Sports Hall left
Monday LUSV Basketball training 21:30 22:55 Sports Hall right
Tuesday Circuittraining Plex-Fit 8:00 9:00 Plex-Fit
Tuesday Virtual Spinning 8:15 8:45 Spinning Hall
Tuesday Power Yoga 9:00 9:55 MF Hall
Tuesday Virtual Spinning 9:30 9:55 Spinning Hall
Tuesday Circuittraining Plex-Fit 10:20 11:20 Plex-Fit
Tuesday Virtual Spinning 12:00 12:55 Spinning Hall
Tuesday Club Battle 17:00 17:55 Hall A
Tuesday Club Power 17:10 18:05 Hall B
Tuesday Spinning 17:15 18:10 Spinning Hall
Tuesday Twerk Dance 17:45 18:40 Budo Hall
Tuesday Pilates 17:45 18:40 MF Hall
Tuesday Zumba 18:00 18:55 Hall A
Tuesday LSRG Training 18:00 19:25 Football/Rugby Field left
Tuesday Keeperstraining FF 18:00 19:25 Football/Rugby Field right
Tuesday Club Power 18:10 19:05 Hall B
Tuesday Spinning 18:15 19:10 Spinning Hall
Tuesday Circuittraining Plex-Fit 18:30 19:30 Plex-Fit
Tuesday SKC Volleybal Training 18:30 19:55 Sports Hall left
Tuesday SKC Volleybal Training 18:30 19:55 Sports Hall right
Tuesday Jiu Jitsu Beginners 18:45 19:40 Budo Hall
Tuesday Raya Yoga 18:50 20:05 MF Hall
Tuesday Jumping 19:00 19:55 Hall A
Tuesday Thor DJ1-D2 19:00 20:25 Hockey Field left
Tuesday THOR Training members 19:00 20:25 Hockey Field right
Tuesday Zumba 19:10 20:05 Hall B
Tuesday Virtual Spinning 19:30 20:25 Spinning Hall
Tuesday Training FF H1 19:30 20:55 Football/Rugby Field left
Tuesday Training FF H2 19:30 20:55 Football/Rugby Field right
Tuesday Jiu Jitsu Advanced 19:45 21:00 Budo Hall
Tuesday Free Swimming 19:45 21:00 De Zijl Swimming Pool
Tuesday X-Core 20:00 20:55 Hall A
Tuesday SKC Volleybal Training 20:00 21:25 Sports Hall left
Tuesday SKC Volleybal Training 20:00 21:25 Sports Hall right
Tuesday LUSV Basketball training 20:15 21:40 Hall B
Tuesday Thor D1 20:30 21:55 Hockey Field left
Tuesday THOR Training members 20:30 21:55 Hockey Field right
Tuesday LSRG H1 Training 21:00 22:30 Football/Rugby Field left
Tuesday LSRG D1 Training 21:00 22:30 Football/Rugby Field right
Tuesday Kick Boxing Basic training+pads 21:05 22:00 Budo Hall
Tuesday SKC Volleybal Training 21:15 22:40 Hall A
Tuesday SKC Volleybal Training 21:30 22:55 Sports Hall left
Tuesday SKC Volleybal Training 21:30 22:55 Sports Hall right
Tuesday Kick Boxing Partnertraining 22:00 22:55 Budo Hall
Wednesday Circuittraining Plex-Fit 8:00 9:00 Plex-Fit
Wednesday Virtual Spinning 8:15 8:45 Spinning Hall
Wednesday Yin Yoga 9:00 9:55 MF Hall
Wednesday Circuittraining Plex-Fit 10:20 11:20 Plex-Fit
Wednesday Virtual Spinning 12:00 12:55 Spinning Hall
Wednesday Zumba 17:00 17:55 Dance Hall
Wednesday Bodyshape 17:00 17:55 Hall A
Wednesday Indoor Football 17:00 18:30 Sports Hall
Wednesday Boxing 17:00 17:55 Hall B
Wednesday Pilates 17:10 18:05 MF Hall
Wednesday Training Panic Frisbee 17:45 19:15 Football/Rugby Field left
Wednesday Training Panic Frisbee 17:45 19:15 Football/Rugby Field right
Wednesday Modern Dance 18:00 18:55 Dance Hall
Wednesday Gladiator 18:00 18:55 Hall A
Wednesday THOR DJ2-D3 18:00 19:25 Hockey Field left
Wednesday THOR DJ3 18:00 19:25 Hockey Field right
Wednesday Club Power 18:10 19:05 Hall B
Wednesday Power Yoga 18:10 19:05 MF Hall
Wednesday Circuittraining Plex-Fit 18:30 19:30 Plex-Fit
Wednesday SKC Volleybal Training 18:30 19:55 Sports Hall left
Wednesday SKC Volleybal Training 18:30 19:55 Sports Hall right
Wednesday Zumba 19:00 19:55 Hall A
Wednesday X-Core 19:00 19:55 Dance Hall
Wednesday Club Power 19:10 20:05 Hall B
Wednesday Yin Yang Yoga 19:10 20:05 MF Hall
Wednesday THOR 1 Bedrijfshockey 19:30 20:55 Hockey Field left
Wednesday THOR 2 Bedrijfshockey 19:30 20:55 Hockey Field right
Wednesday Virtual Spinning 19:30 20:25 Spinning Hall
Wednesday Training FF 19:30 20:55 Football/Rugby Field left
Wednesday Training FF 19:30 20:55 Football/Rugby Field right
Wednesday Ballroom Dancing Beginners 20:00 20:55 Dance Hall (unit 1)
Wednesday BSC Badminton Training 20:00 20:55 Sports Hall left
Wednesday BSC Badminton Training 20:00 20:55 Sports Hall right
Wednesday SKC Volleybal Training 20:05 21:30 Hall A
Wednesday Polefitness All Levels 20:10 21:05 Hall B (unit 1)
Wednesday Ballroom Dancing Half Advanced 21:00 21:55 Dance Hall (unit 1)
Wednesday THOR DJ4 21:00 22:25 Hockey Field left
Wednesday BSC Badminton Training 21:00 21:55 Sports Hall left
Wednesday BSC Badminton Training 21:00 21:55 Sports Hall right
Wednesday Training FF 21:00 22:25 Football/Rugby Field left
Wednesday Training FF 21:00 22:25 Football/Rugby Field right
Wednesday SKC Volleybal Training 21:35 23:00 Hall A
Wednesday Ballroom Dancing Advanced 22:00 22:55 Dance Hall
Wednesday BSC Badminton Training 22:00 22:55 Sports Hall left
Wednesday BSC Badminton Training 22:00 22:55 Sports Hall right
Thursday Circuittraining Plex-Fit 8:00 9:00 Plex-Fit
Thursday Virtual Spinning 8:15 8:45 Spinning Hall
Thursday Power Yoga 9:00 9:55 MF Hall
Thursday Spinning 10:00 10:55 Spinning Hall
Thursday Circuittraining Plex-Fit 10:20 11:20 Plex-Fit
Thursday Virtual Spinning 12:00 12:55 Spinning Hall
Thursday Club Power 17:00 17:55 Hall A
Thursday Ballet 17:00 17:50 Dance Hall
Thursday Jumping 17:10 18:05 Hall B
Thursday Advanced Yoga 17:10 18:05 MF Hall
Thursday Modern Jazz 17:50 18:45 Dance Hall
Thursday Club Power 18:00 18:55 Hall A
Thursday Training Leicrosse D1 18:00 19:25 Hockey Field left
Thursday Training Leicrosse D2 18:00 19:25 Hockey Field right
Thursday Training FF 18:00 19:25 Football/Rugby Field left
Thursday Training FF 18:00 19:25 Football/Rugby Field right
Thursday Core Training 18:10 18:35 Hall B
Thursday Power Yoga 18:10 19:05 MF Hall
Thursday Circuittraining Plex-Fit 18:30 19:30 Plex-Fit
Thursday LUSV Basketball training 18:30 19:55 Sports Hall left
Thursday LUSV Basketball training 18:30 19:55 Sports Hall right
Thursday Club Battle 18:40 19:35 Hall B
Thursday Jiu Jitsu Beginners 18:45 19:40 Budo Hall
Thursday Zumba Step 19:00 19:55 Hall A
Thursday Hiphop 19:10 20:05 MF Hall
Thursday Training Leicrosse H1 19:30 20:55 Hockey Field left
Thursday Thor D1 19:30 20:55 Hockey Field right
Thursday Virtual Spinning 19:30 20:25 Spinning Hall
Thursday LSRG H1/2 Training 19:30 20:55 Football/Rugby Field left
Thursday LSRG D1 Training 19:30 20:55 Football/Rugby Field right
Thursday Gladiator 19:40 20:35 Hall B
Thursday Jiu Jitsu Advanced 19:45 21:00 Budo Hall
Thursday Bachata beginners 20:00 20:55 Hall A (unit 1)
Thursday LUSV Basketball training 20:00 21:25 Sports Hall left
Thursday LUSV Basketball training 20:00 21:25 Sports Hall right
Thursday Club Power 20:40 21:35 Hall B
Thursday Salsa beg. 21:00 21:55 Hall A (unit 1)
Thursday Thor DJ1=D2 21:00 22:30 Hockey Field left
Thursday Training FF 21:00 22:25 Football/Rugby Field left
Thursday Training FF 21:00 22:25 Football/Rugby Field right
Thursday LUSV Basketball training 21:30 22:55 Sports Hall left
Thursday LUSV Basketball training 21:30 22:55 Sports Hall right
Friday Virtual Spinning 8:15 8:45 Spinning Hall
Friday Pilates 9:00 9:55 MF Hall
Friday Virtual Spinning 9:30 9:55 Spinning Hall
Friday Circuittraining Plex-Fit 10:10 11:10 Plex-Fit
Friday Virtual Spinning 12:00 12:55 Spinning Hall
Friday Bodyshape 17:00 17:55 Hall A
Friday Club Power 17:10 18:05 Hall B
Friday Bootcamp Indoor 17:30 18:25 Sports Hall
Friday Yin Yoga 18:00 18:55 MF Hall
Friday Training FF 18:00 19:25 Football/Rugby Field left
Friday Training FF 18:00 19:25 Football/Rugby Field right
Friday Polefitness 18:10 19:05 Hall B (unit 1)
Friday Circuittraining Plex-Fit 18:20 19:20 Plex-Fit
Friday Power Yoga 19:00 19:55 Hall A
Friday King of the Court 19:15 20:40 Hall B
Friday Virtual Spinning 19:30 20:25 Spinning Hall
Friday Training FF 19:30 20:55 Football/Rugby Field left
Friday Training FF 19:30 20:55 Football/Rugby Field right
Friday Free Swimming 19:45 21:00 De Zijl Swimming Pool
Saturday Club Power 9:00 9:55 Hall A
Saturday Kickboxing 9:00 9:55 Hall B
Saturday Zumba 10:00 10:55 Dance Hall
Saturday Boxing 10:00 10:55 Hall B
Saturday Power Yoga 10:00 10:55 MF Hall
Saturday Spinning 10:00 10:55 Spinning Hall
Saturday Modern Dance 11:00 11:55 Dance Hall
Saturday Club Power 11:00 11:55 Hall A
Saturday Dancehall Fusion 12:00 12:55 Dance Hall (unit 1)
Saturday Virtual Spinning 12:10 13:05 Spinning Hall
Saturday HipHop Femme 13:00 13:55 Dance Hall (unit 1)
Sunday Club Power 10:00 10:55 Hall A
Sunday Power Yoga 10:00 10:55 MF Hall
Sunday Battle & Core 11:00 11:55 Hall B
Sunday Ballet 11:00 11:55 Dance Hall

Try us out for free.

Please fill out your name

Download Coupon