Sport Schedule 2018-2019

Sport Schedule 2018-2019

Provisional schedule 2018-2019. No rights can be derived from this schedule and/or changes to this schedule. Version 8 August 2018

This schedule starts on 3 September 2018.

Day Start End Sport Location
Monday 9:15 10:15 Club yoga MF Hall
Monday 9:30 10:30 Circuittraining Plex-Fit Plex-Fit
Monday 12:00 13:00 Circuittraining Plex-Fit Plex-Fit
Monday 13:00 14:00 HIIT-rate Fitness
Monday 15:00 16:00 Circuittraining Plex-Fit Plex-Fit
Monday 17:00 18:00 Zumba Dance Hall
Monday 17:00 18:00 Poweryoga MF Hall
Monday 17:00 18:00 Club power Hall A
Monday 17:00 18:00 Bodyshape Hall B
Monday 17:00 18:30 Knotshockey / Tamponbal Sport Hall left
Monday 17:00 18:30 Frisbee Panic Sport Hall
Monday 18:00 19:00 Zumba Dance Hall
Monday 18:00 19:00 Poweryoga MF Hall
Monday 18:00 19:00 Spinning Spinning Hall
Monday 18:00 19:00 Club power Hall A
Monday 18:00 19:00 Boxing Bootcamp Hall B
Monday 18:00 19:30 Football Factory ZAT H6 Football/rugbyfield left
Monday 18:30 20:00 Training Thor training members Hockeyfield left
Monday 18:30 20:00 Training Lacrosse D2 Hockeyfield right
Monday 18:30 20:00 Volleyball Sport Hall
Monday 19:00 20:00 Salsa Dance Hall
Monday 19:00 20:00 Hatha yoga MF Hall
Monday 19:00 20:00 Spinning Spinning Hall
Monday 19:00 20:00 Gladiator Hall A
Monday 19:00 20:00 Boxing Hall B
Monday 19:30 21:00 Football Factory Training Football/rugbyfield
Monday 20:00 21:00 Salsa Dance Hall
Monday 20:00 21:00 Pilates MF Hall
Monday 20:00 21:00 Circuittraining Plex-Fit Plex-Fit
Monday 20:00 21:00 Jumping Hall A
Monday 20:00 21:00 Pole Fitness Hall B
Monday 20:00 21:30 Hockeytraining Thor D5 Hockeyfield left
Monday 20:00 21:30 Volleyball Sport Hall
Monday 21:00 22:00 Kizomba Dance Hall
Monday 21:00 22:00 Yin yoga MF Hall
Monday 21:00 22:00 Jumping and shape Hall A
Monday 21:00 22:15 Aerial Acrobatics Hall B
Monday 21:00 23:00 Frisbee Panic Football/rugbyfield
Monday 21:15 22:30 Free swimming 5 Meibad
Monday 21:30 23:00 LUSV Basketball Sport Hall
Monday 22:00 23:00 Kizomba advanced Dance Hall
Monday 22:00 23:00 LUSV Basketball H5 Hall A
Monday 22:15 22:45 Stretching Hall B
Day Start End Sport Location
Tuesday 8:00 9:00 Circuittraining Plex-Fit Plex-Fit
Tuesday 9:30 10:30 Circuittraining Plex-Fit Plex-Fit
Tuesday 12:00 13:00 Circuittraining Plex-Fit Plex-Fit
Tuesday 15:25 16:15 Free swimming 5 Meibad
Tuesday 17:00 17:30 Core training Hall A
Tuesday 17:00 18:00 Bodyshape Dance Hall
Tuesday 17:00 18:00 Poweryoga MF Hall
Tuesday 17:00 18:00 Club power Hall B
Tuesday 17:00 18:30 Indoor foorball competition Sport Hall
Tuesday 17:30 18:30 Club battle Hall A
Tuesday 18:00 19:00 Zumba Dance Hall
Tuesday 18:00 19:00 Yin yoga MF Hall
Tuesday 18:00 19:00 Club power Hall B
Tuesday 18:00 19:30 LSRG Rugby Men Football/rugbyfield
Tuesday 18:30 19:00 Core training Hall A
Tuesday 18:30 20:00 Volleyball Sport Hall left
Tuesday 18:30 20:00 Volleyball Sport Hall right
Tuesday 18:45 19:45 Jiu jitsu Budo Hall
Tuesday 18:45 20:15 Training Lacrosse D1 Hockeyfield right
Tuesday 19:00 20:00 Zumba Dance Hall
Tuesday 19:00 20:00 Club yoga MF Hall
Tuesday 19:00 20:00 Spinning Spinning Hall
Tuesday 19:00 20:00 Jumping Hall A
Tuesday 19:00 20:00 Aerial Acrobatics training group Hall B
Tuesday 19:00 20:30 Hockeytraining Thor D1 Hockeyfield left
Tuesday 19:30 21:00 LSRG Rugby Dames Football/rugbyfield right
Tuesday 19:45 21:00 Jiu jitsu Budo Hall
Tuesday 19:50 21:00 Free swimming De Zijl Recreatiebad
Tuesday 20:00 21:00 Circuittraining Plex-Fit Plex-Fit
Tuesday 20.00 21.00 Pound (unit 1) Dance Hall
Tuesday 20:00 21:00 Spinning on heart frequency Spinning Hall
Tuesday 20:00 21:00 Jumping and shape Hall A
Tuesday 20:00 21:15 Mindfulness MF Hall
Tuesday 20:00 21:30 Volleyball Sport Hall left
Tuesday 20:00 21:30 Volleyball Sport Hall right
Tuesday 20:00 21:30 Volleyball D15 Hall B
Tuesday 20:15 21:45 Hockeytraining Thor D3 Hockeyfield right
Tuesday 20:30 22:00 Hockeytraining Thor H1 Hockeyfield left
Tuesday 21:00 22:00 Kick boxing beginners Budo Hall
Tuesday 21:00 22:00 Ballet on pointe and beginners Dance Hall
Tuesday 21:00 23:00 Football Factory ZAT H1/H2 Football/rugbyfield
Tuesday 21:30 23:00 Volleyball Sport Hall
Tuesday 21:30 23:00 LUSV Basketball H3/H4 Hall A
Tuesday 21:30 23:00 LUSV Basketball D3/D4 Hall B
Tuesday 22:00 23:00 Kick boxing advanced Budo Hall
Day Start End Sport Location
Wednesday 8:00 9:00 Circuittraining Plex-Fit Plex-Fit
Wednesday 9:15 10:15 Club yoga MF Hall
Wednesday 9:30 10:30 Circuittraining Plex-Fit Plex-Fit
Wednesday 10:15 10:45 Core training MF Hall
Wednesday 12:00 13:00 Circuittraining Plex-Fit Plex-Fit
Wednesday 15:25 16:15 Free swimming 5 Meibad
Wednesday 17:00 18:00 Club battle Dance Hall
Wednesday 17:00 18:00 Hatha yoga MF Hall
Wednesday 17:00 18:00 Bodyshape Hall A
Wednesday 17:00 18:00 Boksen Hall B
Wednesday 17:00 18:30 Indoor foorball competition Sport Hall
Wednesday 18:00 19:00 Modern Dance Dance Hall
Wednesday 18:00 19:00 Poweryoga MF Hall
Wednesday 18:00 19:00 Spinning Spinning Hall
Wednesday 18:00 19:00 Steps Hall A
Wednesday 18:00 19:00 Gladiator Hall B
Wednesday 18:00 19:30 Lacrosse Men Football/rugbyfield left
Wednesday 18:00 19:30 Frisbee Panic Football/rugbyfield right
Wednesday 18:30 20:00 Volleyball Sport Hall left
Wednesday 18:30 20:00 Volleyball Sport Hall right
Wednesday 19:00 20:00 Pilates Budo Hall
Wednesday 19:00 20:00 Club battle Dance Hall
Wednesday 19:00 20:00 Poweryoga MF Hall
Wednesday 19:00 20:00 Zumba Hall A
Wednesday 19:00 20:00 Club power Hall B
Wednesday 19:00 20:30 Hockeytraining Thor Bedr Hockeyfield
Wednesday 19:30 21:00 Football Factory Football/rugbyfield
Wednesday 20:00 21:00 Pole Fitness Dance Hall
Wednesday 20.00 21.00 Belly Dancing (Unit 1) Budo Hall
Wednesday 20:00 21:00 Circuittraining Plex-Fit Plex-Fit
Wednesday 20:00 21:00 Ballroom Dancing Hall B
Wednesday 20:00 21:15 Raja yoga MF Hall
Wednesday 20:00 21:30 Volleyball D3 Hall A
Wednesday 20:00 23:00 Badminton LUSV Sport Hall
Wednesday 20:30 22:00 Hockeytraining Thor Hockeyfield
Wednesday 21:00 22:00 Pole Fitness Dance Hall
Wednesday 21:00 22:00 Ballroom Dancing Hall B
Wednesday 21:00 22:30 Taido Budo Hall
Wednesday 21:00 23:00 Football Factory Football/rugbyfield
Wednesday 21:30 23:00 Volleyball D2 Hall A
Wednesday 22:00 23:00 Ballroom Dancing very advanced Hall B
Day Start End Sport Location
Thursday 8:00 9:00 Circuittraining Plex-Fit Plex-Fit
Thursday 9:30 10:30 Circuittraining Plex-Fit Plex-Fit
Thursday 12:00 13:00 Circuittraining Plex-Fit Plex-Fit
Thursday 17:00 18:00 Pole Fitness Dance Hall
Thursday 17:00 18:00 Yin yoga MF Hall
Thursday 17:00 18:00 Steps Hall A
Thursday 17:00 18:00 Aerial Acrobatics Hall B
Thursday 17:00 18:30 Indoor foorball competition Sport Hall
Thursday 18:00 18:30 Core training Hall A
Thursday 18:00 19:00 Hip hop Dance Hall
Thursday 18:00 19:00 Chakra yoga MF Hall
Thursday 18:00 19:30 Football Factory Football/rugbyfield
Thursday 18:30 19:30 Spinning Spinning Hall
Thursday 18:30 19:30 Club battle Hall B
Thursday 18:30 20:00 Training Lacrosse D1 Hockeyfield right
Thursday 18:30 20:00 LUSV Basketball Sport Hall
Thursday 18:45 19:45 Jiu Jitsu beginners Budo Hall
Thursday 19:00 20:00 Modern jazz Dance Hall
Thursday 19:00 20:00 Zumba Hall A
Thursday 19:00 20:30 Hockeytraining Thor D1 Hockeyfield left
Thursday 19:30 20:30 Club yoga MF Hall
Thursday 19:30 20:30 Club power Hall B
Thursday 19:30 21:00 Football Factory ZAT H1/H2 Football/rugbyfield
Thursday 19:45 21:00 Jiu jitsu advanced Budo Hall
Thursday 20:00 21:00 Ballet semi advanced Dance Hall
Thursday 20:00 21:00 Circuittraining Plex-Fit Plex-Fit
Thursday 20:00 21:00 Salsa Hall A
Thursday 20:00 21:30 Hockeytraining Thor D4 Hockeyfield right
Thursday 20:00 21:30 LUSV Basketball Sport Hall
Thursday 20:30 21:30 Gladiator Hall B
Thursday 20:30 22:00 Hockeytraining Thor H1 Hockeyfield left
Thursday 21:00 22:00 Kick boxing women Budo Hall
Thursday 21:00 22:00 Salsa Leidance Hall A
Thursday 21:00 22:30 LSRG Rugby Men Football/rugbyfield left
Thursday 21:00 22:30 LSRG Rugby Women Football/rugbyfield right
Thursday 21:15 22:30 Free swimming 5 Meibad
Thursday 21:30 23:00 Hockeytraining Thor H3 Hockeyfield right
Thursday 21:30 23:00 LUSV Basketball Sport Hall
Thursday 22:00 23:00 Kick boxing general Budo Hall
Thursday 22:00 23:00 Leidance free training Dance Hall
Thursday 22:00 23:00 Bachata Hall A
Day Start End Sport Location
Friday 9:15 10:15 Pilates MF Hall
Friday 9:30 10:30 Circuittraining Plex-Fit Plex-Fit
Friday 10:15 10:45 Core training MF Hall
Friday 12:00 13:00 Circuittraining Plex-Fit Plex-Fit
Friday 13:00 14:00 HIIT-rate Fitness
Friday 15:25 16:15 Free swimming 5 Meibad
Friday 17:00 17:30 Aerobics Hall A
Friday 17:00 18:15 Polefitness training group Hall B
Friday 17:30 18:00 Core training Hall A
Friday 17:30 18:30 Bootcamp Classic Sport Hall
Friday 18:00 18:30 Bodyshape Hall A
Friday 18:00 19:00 Poweryoga MF Hall
Friday 18:15 19:15 Basketball King of Court Hall B
Friday 18:30 19:00 Core training Hall A
Friday 19:00 20:00 Poweryoga MF Hall
Friday 19:00 20:30 Hockeytraining Thor Hockeyfield
Friday 19:15 20:45 Badminton King of Court Hall A
Friday 19:15 20:45 Badminton Kind of Court Hall B
Friday 19:50 21:00 Free swimming De Zijl Recreatiebad
Friday 20:00 21:00 Circuittraining Plex-Fit Plex-Fit
Friday 20:45 23:00 Zaalvoetbal King of Court Hall A
Friday 20:45 23:00 Basketball Free play Hall B
Day Start End Sport Location
Saturday 9:00 10:00 Gladiator Hall A
Saturday 9:30 10:30 Spinning Spinning Hall
Saturday 10:00 11:00 Zumba Dance Hall
Saturday 10:00 11:00 Club yoga MF Hall
Saturday 10:00 11:30 Boxing Hall B
Saturday 10:30 11:30 Club power Hall A
Saturday 11:00 12:00 Modern Dance (Unit 1) Dance Hall
Saturday 11:00 12:00 Pilates MF Hall
Saturday 13:30 14:30 Circuittraining Plex-Fit Plex-Fit
Day Start End Sport Location
Sunday 9:30 10:30 Poweryoga MF Hall
Sunday 10:00 10:30 Bootcamp Hall A
Sunday 10:00 11:30 Volleyball free play Hall B
Sunday 10:30 11:00 Core training Hall A
Sunday 10:30 11:30 Yin yoga MF Hall
Sunday 11:00 11:30 Bodyshape Hall A
Sunday 11:00 12:00 Ballet semi advanced Dance Hall
Sunday 11:30 12:00 Core training Hall A
Sunday 12:15 13:45 Table tennis free play Dance Hall
Sunday 13:25 14:30 Free swimming 5 Meibad
Sunday 13:30 14:30 Circuittraining Plex-Fit Plex-Fit
Sunday 13:30 15:30 Badminton LUSV Sport Hall left
Sunday 13:30 15:30 Badminton free play Sport Hall right
Sunday 13:45 15:15 Table tennis king of table Dance Hall
Sunday 15:30 17:30 Sunday International Sport Hall


Try us out for free.

Please fill out your name

Download Coupon