Sport Schedule 2017-2018

Sport Schedule 2017-2018

Provisional schedule 2017-2018. No rights can be derived from this schedule and/or changes to this schedule. Version 1 August 2017

This schedule starts on 4 September 2017.

Dag Start End Sport Location
Monday 8:00 9:00 Fitness instructie Fitness
Monday 9:00 9:30 Virtual Spinning Spinning Hall
Monday 9:15 10:15 Poweryoga Multifunctionall  Hall
Monday 9:30 10:30 Circuittraining Plexfit PlexFit
Monday 11:00 12:00 Fitnessinstructie Fitness
Monday 12:00 13:00 Circuittraining Plexfit PlexFit
Monday 12:00 13:00 Virtual Spinning Spinning Hall
Monday 14:00 15:00 Fitness instructie Fitness
Monday 15:00 16:00 Circuittraining Plexfit PlexFit
Monday 15:15 15:45 Virtual Spinning Spinning Hall
Monday 17:00 18:00 Bodyshape Hall B
Monday 17:00 18:00 Club Power Hall A
Monday 17:00 18:00 Hatha Yoga Multifunctionall  Hall
Monday 17:00 18:00 Spinning (tm 16/4/18) Spinning Hall
Monday 17:00 18:00 Zumba Dance  Hall
Monday 18:00 19:00 Boxing Bootcamp Hall B
Monday 18:00 19:00 Club Power Hall A
Monday 18:00 19:00 Fitnessinstructie Fitness
Monday 18:00 19:00 Poweryoga Multifunctionall  Hall
Monday 18:00 19:00 Spinning Spinning Hall
Monday 18:00 19:00 Zumba Dance  Hall
Monday 18:00 19:30 Training FF ZAT H6 Football Field
Monday 18:00 19:30 Training FF ZAT D1 Football Field
Monday 18:30 20:00 Training Lacrosse D2 Hockey Field
Monday 18:30 20:00 Training Thor trainingsleden Hockey Field
Monday 18:30 20:00 Volleybal SKC D12/D13 Sports Hall
Monday 18:30 20:00 Volleybal SKC H5/H6 Sports Hall
Monday 19:00 20:00 Boksen Hall B
Monday 19:00 20:00 Gladiator Hall A
Monday 19:00 20:00 Poweryoga Multifunctionall  Hall
Monday 19:00 20:00 Salsa Dance  Hall
Monday 19:30 21:00 Training FF ZON 2+3 Football Field
Monday 19:30 21:00 Training FF ZON D1 Football Field
Monday 20:00 20:30 Virtual Spinning Spinning Hall
Monday 20:00 21:00 Circuittraining Plexfit PlexFit
Monday 20:00 21:00 Jumping Hall A
Monday 20:00 21:00 Pilates Multifunctionall  Hall
Monday 20:00 21:00 Polefitness Hall B
Monday 20:00 21:00 Salsa Dance  Hall
Monday 20:00 21:30 Hockeytraining Thor D5 Hockey Field
Monday 20:00 21:30 Volleybal SKC D1/H7 Sports Hall
Monday 20:00 21:30 Volleybal SKC H1/H2 Sports Hall
Monday 20:30 21:30 Fitness instructie Fitness
Monday 21:00 22:00 Piloxing Hall A
Monday 21:00 22:15 Aerial Acrobatics Hall B
Monday 21:00 22:15 Kizomba Dance  Hall
Monday 21:00 23:00 Frisbee Panic Rugby Field
Monday 21:15 22:30 Vrij zwemmen 5 Meibad
Monday 21:30 23:00 LUSV Basketball D1 Sports Hall
Monday 21:30 23:00 LUSV Basketball H1/H2 Sports Hall
Monday 22.15 22.45 Stretching Aerial Acrobatics Hall B
Dag Start End Sport Location
Tuesday 8:00 9:00 Fitness instructie Fitness
Tuesday 9:00 9:30 Virtual Spinning Spinning Hall
Tuesday 9:30 10:30 Circuittraining Plexfit PlexFit
Tuesday 11:00 12:00 Fitnessinstructie Fitness
Tuesday 12:00 13:00 Circuittraining Plexfit PlexFit
Tuesday 12:00 13:00 Virtual Spinning Spinning Hall
Tuesday 13:00 14:00 Circuittraining USC Circuittraining
Tuesday 15:15 15:45 Virtual Spinning Spinning Hall
Tuesday 15:25 16:15 Vrij zwemmen 5 Meibad
Tuesday 17:00 17:30 Core training Hall A
Tuesday 17:00 17:30 Virtual Spinning Spinning Hall
Tuesday 17:00 18:00 Aerobics Dance  Hall
Tuesday 17:00 18:00 Club Power Hall B
Tuesday 17:00 18:00 Poweryoga Multifunctionall  Hall
Tuesday 17:00 18:30 Zaalvoetbal Sports Hall
Tuesday 17:30 18:30 Club Battle Hall A
Tuesday 17:45 18:45 Jiu Jitsu beginners Budo Hall
Tuesday 18:00 19:00 Club Power Hall B
Tuesday 18:00 19:00 Fitnessinstructie Fitness
Tuesday 18:00 19:00 Keeperstraining FF Football Field
Tuesday 18:00 19:00 Yin Yoga Multifunctionall  Hall
Tuesday 18:00 19:00 Zumba Dance  Hall
Tuesday 18:30 19:00 Core training Hall A
Tuesday 18:30 20:00 Training Lacrosse D1 Hockey Field
Tuesday 18:30 20:00 Volleybal SKC D14/D15 Sports Hall
Tuesday 18:30 20:00 Volleybal SKC H3/H4 Sports Hall
Tuesday 18:45 20:00 Jiu Jitsu gevorderd Budo Hall
Tuesday 19:00 19:30 Rugbytraining Dames LSRG Rugby Field
Tuesday 19:00 20:00 Aerial Acrobatics trainingsgr. Hall B
Tuesday 19:00 20:00 Club Yoga Multifunctionall  Hall
Tuesday 19:00 20:00 Jumping Hall A
Tuesday 19:00 20:00 Spinning Spinning Hall
Tuesday 19:00 20:00 Zumba Dance  Hall
Tuesday 19:00 20:30 Hockeytraining Thor D1 Hockey Field
Tuesday 19:30 21:00 Rugbytraining Heren LSRG Rugby Field
Tuesday 19:50 21:00 Vrij zwemmen De Zijl Recreatiebad
Tuesday 20:00 21:00 Circuittraining Plexfit PlexFit
Tuesday 20:00 21:00 Flamenco BL1 en BL3 Dance  Hall
Tuesday 20:00 21:00 Judo Budo Hall
Tuesday 20:00 21:00 Jumping and Bodyshape Hall A
Tuesday 20:00 21:00 Spinning op hartfreq. Spinning Hall
Tuesday 20:00 21:15 Mindfulness NL BL1, 3 en 5 Multifunctionall  Hall
Tuesday 20:00 21:15 Mindfulness ENG BL2 en BL4 Multifunctionall  Hall
Tuesday 20:00 21:30 SKC Volleybal H8 Hall B
Tuesday 20:00 21:30 Volleybal SKC D4/D5 Sports Hall
Tuesday 20:00 21:30 Volleybal SKC D8/D9 Sports Hall
Tuesday 20:15 21:45 Hockeytraining Thor D3 Hockey Field
Tuesday 20:30 21:30 Fitness instructie Fitness
Tuesday 20:30 22:00 Hockeytraining Thor H1 Hockey Field
Tuesday 21:00 22:00 Ballet op spitzen en beginners Dance  Hall
Tuesday 21:00 22:00 Kickboksen beginners Budo Hall
Tuesday 21:00 23:00 Training FF ZAT H1 Football Field
Tuesday 21:00 23:00 Training FF ZAT H2 Football Field
Tuesday 21:30 23:00 LUSV Basketball Hall A
Tuesday 21:30 23:00 LUSV Basketball Hall B
Tuesday 21:30 23:00 Volleybal SKC D2/D3 Sports Hall
Tuesday 21:30 23:00 Volleybal SKC D6/D7 Sports Hall
Tuesday 22:00 23:00 Kickboksen gevorderd Budo Hall
Dag Start End Sport Location
Wednesday 8:00 9:00 Fitness instructie Fitness
Wednesday 9:00 9:30 Virtual Spinning Spinning Hall
Wednesday 9:15 10:15 Club Yoga Multifunctionall  Hall
Wednesday 9:30 10:30 Circuittraining Plexfit PlexFit
Wednesday 10:15 10:45 Core training Multifunctionall  Hall
Wednesday 11:00 12:00 Fitnessinstructie Fitness
Wednesday 12:00 13:00 Circuittraining Plexfit PlexFit
Wednesday 12:00 13:00 Virtual Spinning Spinning Hall
Wednesday 14:00 15:00 Fitness instructie Fitness
Wednesday 15:15 15:45 Virtual Spinning Spinning Hall
Wednesday 15:40 16:25 Vrij zwemmen 5 Meibad
Wednesday 17:00 17:30 Virtual Spinning Spinning Hall
Wednesday 17:00 18:00 Bodyshape Hall A
Wednesday 17:00 18:00 Boksen Hall B
Wednesday 17:00 18:00 Piloxing Dance  Hall
Wednesday 17:00 18:00 Poweryoga (t/m 18/4/18) Multifunctionall  Hall
Wednesday 17:00 18:30 Zaalvoetbal Sports Hall
Wednesday 18:00 19:00 Club Battle Hall A
Wednesday 18:00 19:00 Fitnessinstructie Fitness
Wednesday 18:00 19:00 Gladiator Hall B
Wednesday 18:00 19:00 Moderne dans Dance  Hall
Wednesday 18:00 19:00 Poweryoga Multifunctionall  Hall
Wednesday 18:00 19:00 Spinning Spinning Hall
Wednesday 18:30 20:00 Volleybal SKC D10/D11 Sports Hall
Wednesday 18:30 20:00 Volleybal SKC H1/H2 Sports Hall
Wednesday 19:00 20:00 Club Power Hall B
Wednesday 19:00 20:00 Pilates Budo Hall
Wednesday 19:00 20:00 Polefitness Dance  Hall
Wednesday 19:00 20:00 Poweryoga Multifunctionall  Hall
Wednesday 19:00 20:00 Spinning (t/m 25/10/17) Spinning Hall
Wednesday 19:00 20:00 Zumba Hall A
Wednesday 19:00 20:30 Hockeytraining Thor Bedr.1 Hockey Field
Wednesday 19:00 20:30 Hockeytraining Thor Bedr.2 Hockey Field
Wednesday 19:30 21:00 Training FF ZAT H3 + ZON H1 Football Field
Wednesday 19:30 21:00 Training FF ZON D1 Football Field
Wednesday 20:00 20:30 Virtual Spinning Spinning Hall
Wednesday 20:00 21:00 Buikdansen BL1 en BL3 Budo Hall
Wednesday 20:00 21:00 Hoopdance BL2, BL4 en BL5 Budo Hall
Wednesday 20:00 21:00 Circuittraining Plexfit PlexFit
Wednesday 20:00 21:00 Polefitness Dance  Hall
Wednesday 20:00 21:00 Stijldansen Hall B
Wednesday 20:00 21:15 Raja Yoga Multifunctionall  Hall
Wednesday 20:00 21:30 Volleybal SKC D1 Hall A
Wednesday 20:00 23:00 Badminton LUSV Sports Hall
Wednesday 20:30 21:30 Fitness instructie Fitness
Wednesday 20:30 22:00 Hockeytraining Thor D2 Hockey Field
Wednesday 20:30 22:00 Hockeytraining Thor H2 Hockey Field
Wednesday 21:00 22:00 Polefitness Dance  Hall
Wednesday 21:00 22:00 Stijldansen Hall B
Wednesday 21:00 22:30 Taido Budo Hall
Wednesday 21:00 23:00 Training FF ZAT H4 Football Field
Wednesday 21:00 23:00 Training FF ZON D2 Football Field
Wednesday 21:30 23:00 Volleybal SKC H1 Hall A
Wednesday 22:00 23:00 Stijldansen vergevorderd Hall B
Dag Start End Sport Location
Thursday 8:00 9:00 Fitness instructie Fitness
Thursday 9:00 9:30 Virtual Spinning Spinning Hall
Thursday 9:30 10:30 Circuittraining Plexfit PlexFit
Thursday 11:00 12:00 Fitnessinstructie Fitness
Thursday 12:00 13:00 Circuittraining Plexfit PlexFit
Thursday 12:00 13:00 Virtual Spinning Spinning Hall
Thursday 14:00 15:00 Fitness instructie Fitness
Thursday 15:15 15:45 Virtual Spinning Spinning Hall
Thursday 17:00 17:30 Virtual Spinning Spinning Hall
Thursday 17:00 18:00 Aerial Acrobatics Hall B
Thursday 17:00 18:00 Polefitness Dance  Hall
Thursday 17:00 18:00 Steps Hall A
Thursday 17:00 18:30 Zaalvoetbal Sports Hall
Thursday 17:30 18:30 Rock and Roll BL1 en BL3 Budo Hall
Thursday 17:30 18:30 Tango BL 2 en BL4 Budo Hall
Thursday 17:30 18:30 Tapdance BL 5 Budo Hall
Thursday 18:00 18:30 Core training Hall A
Thursday 18:00 19:00 Fitnessinstructie Fitness
Thursday 18:00 19:00 Hip Hop Dance  Hall
Thursday 18:00 19:30 Training FF ZON D3 Football Field
Thursday 18:30 19:30 Club Battle Hall B
Thursday 18:30 19:30 Club Yoga Multifunctionall  Hall
Thursday 18:30 20:00 LUSV Basketball D3/D4 Sports Hall
Thursday 18:30 20:00 LUSV Basketball H3/H4 Sports Hall
Thursday 18:30 20:00 Training Lacrosse D1 + H1 Hockey Field
Thursday 18:45 19:45 Jiu Jitsu beginners Budo Hall
Thursday 19:00 20:00 Ballet half gevorderd Dance  Hall
Thursday 19:00 20:00 Salsa Hall A
Thursday 19:00 20:30 Hockeytraining Thor D1 Hockey Field
Thursday 19:30 20:30 Club Power Hall B
Thursday 19:30 20:30 Spinning Spinning Hall
Thursday 19:30 21:00 Training FF ZAT H1 Football Field
Thursday 19:30 21:00 Training FF ZAT H2 Football Field
Thursday 19:45 21:00 Jiu Jitsu gevorderd Budo Hall
Thursday 20:00 21:00 Circuittraining Plexfit PlexFit
Thursday 20:00 21:00 Leidance salsa Multifunctionall  Hall
Thursday 20:00 21:00 Modern jazz Dance  Hall
Thursday 20:00 21:00 Zumba Hall A
Thursday 20:00 21:30 Hockeytraining Thor D4 Hockey Field
Thursday 20:00 21:30 LUSV Basketball D1/D2 Sports Hall
Thursday 20:00 21:30 LUSV Basketball H1/H2 Sports Hall
Thursday 20:30 21:30 Fitness instructie Fitness
Thursday 20:30 21:30 Gladiator Hall B
Thursday 20:30 22:00 Hockeytraining Thor H1 Hockey Field
Thursday 21:00 21:30 Stretching Multifunctionall  Hall
Thursday 21:00 22:00 Bachata BL2 en BL5 Dance  Hall
Thursday 21:00 22:00 Kickboksen dames Budo Hall
Thursday 21:00 22:30 Training FF ZAT H5 Football Field
Thursday 21:00 22:30 Training FF ZAT D1 Football Field
Thursday 21:15 22:30 Vrij zwemmen 5 Meibad
Thursday 21:30 23:00 Hockeytraining Thor H3 Hockey Field
Thursday 21:30 23:00 LUSV Basketball D1/H1 Sports Hall
Thursday 21:30 23:00 LUSV Basketball H5 Sports Hall
Thursday 22:00 23:00 Kickboksen algemeen Budo Hall
Thursday 22:00 23:00 Leidance vrije training Dance  Hall
Dag Start End Sport Location
Friday 8:00 9:00 Fitness instructie Fitness
Friday 9:00 9:30 Virtual Spinning Spinning Hall
Friday 9:15 10:15 Pilates Multifunctionall  Hall
Friday 9:30 10:30 Circuittraining Plexfit PlexFit
Friday 10:15 10:45 Core training Multifunctionall  Hall
Friday 11:00 12:00 Fitnessinstructie Fitness
Friday 12:00 13:00 Circuittraining Plexfit PlexFit
Friday 12:00 13:00 Virtual Spinning Spinning Hall
Friday 13:00 14:00 Circuittraining USC Circuittraining
Friday 15:15 15:45 Virtual Spinning Spinning Hall
Friday 15:25 16:15 Vrij zwemmen 5 Meibad
Friday 17:00 17:30 Aerobics Hall A
Friday 17:00 17:30 Virtual Spinning Spinning Hall
Friday 17:00 18:15 Polefitness trainingsgr. Hall B
Friday 17:30 18:00 Core training Hall A
Friday 17:30 18:30 Bootcamp Classic Sports Hall
Friday 18:00 18:30 Bodyshape Hall A
Friday 18:00 19:00 Fitnessinstructie Fitness
Friday 18:00 19:00 Poweryoga Multifunctionall  Hall
Friday 18:15 19:15 Basketball King of Court Hall B
Friday 18:30 19:00 Core training Hall A
Friday 18:30 23:00 Volleybalcompetitie SKC Sports Hall
Friday 19:00 20:00 Poweryoga Multifunctionall  Hall
Friday 19:00 20:30 Hockeytraining Thor D6 Hockey Field
Friday 19:00 20:30 Hockeytraining Thor H2 Hockey Field
Friday 19:00 20:45 Badminton King of Court Hall A
Friday 19:00 21:00 Rugbytraining Heren LSRG Rugby Field
Friday 19:15 20:45 Badminton King of Court Hall B
Friday 19:50 21:00 Vrij zwemmen De Zijl Recreatiebad
Friday 20:00 20:30 Virtual Spinning Spinning Hall
Friday 20:00 21:00 Circuittraining Plexfit PlexFit
Friday 20:30 21:30 Fitness instructie Fitness
Friday 20:45 23:00 Basketball King of Court Hall A
Friday 20:45 23:00 Zaalvoetbal King of Court Hall B
Friday 21:00 22:30 Frisbee Panic Rugby Field
Dag Start End Sport Location
Saturday 9:00 10:00 Gladiator Hall A
Saturday 9:00 17:30 Competitie Football Factory Rugby Field
Saturday 9:30 10:30 Spinning Spinning Hall
Saturday 10:00 11:00 Club Yoga Multifunctionall  Hall
Saturday 10:00 11:00 Zumba Dance  Hall
Saturday 10:30 11:30 Club Power Hall A
Saturday 11:00 12:00 Fitnessinstructie Fitness
Saturday 11:00 12:00 Moderne dans BL1 en BL4 Dance  Hall
Saturday 11:00 12:00 Modern Jazz BL2 en BL5 Dance  Hall
Saturday 11:00 12:00 Hip Hop BL3 Dance  Hall
Saturday 11:00 12:00 Pilates Multifunctionall  Hall
Saturday 12:00 13:00 Virtual Spinning Spinning Hall
Saturday 13:30 14:00 Virtual Spinning Spinning Hall
Saturday 13:30 14:30 Circuittraining Plexfit PlexFit
Saturday 15:00 16:00 Fitness instructie Fitness
Saturday 15:30 16:00 Virtual Spinning Spinning Hall
Saturday 17:00 17:30 Virtual Spinning Spinning Hall
Saturday 19:00 19:30 Virtual Spinning Spinning Hall
Dag Start End Sport Location
Sunday 9:00 17:30 Competitie FF / LSRG Rugby Field
Sunday 9:30 10:30 Poweryoga Dance  Hall
Sunday 10:00 10:30 Bootcamp Hall A
Sunday 10:00 11:30 Volleybal vrijspelen Hall B
Sunday 10:30 11:00 Core training Hall A
Sunday 10:30 11:30 Yin Yoga Multifunctionall  Hall
Sunday 11:00 11:30 Bodyshape Hall A
Sunday 11:00 11:40 Virtual Spinning Spinning Hall
Sunday 11:00 12:00 Ballet half gevorderd (tm 22/4/18) Dance  Hall
Sunday 11:00 12:00 Circuittraining USC Circuittraining
Sunday 11:30 12:00 Core training Hall A
Sunday 12:15 12:45 Virtual Spinning Spinning Hall
Sunday 12:30 14:00 Tafeltennis vrij spelen Dance  Hall
Sunday 13:25 14:30 Vrij zwemmen 5 Meibad
Sunday 13:30 14:00 Virtual Spinning Spinning Hall
Sunday 13:30 14:30 Circuittraining Plexfit PlexFit
Sunday 13:30 15:30 Badminton LUSV Sports Hall
Sunday 13:30 15:30 Badminton vrij spelen Sports Hall
Sunday 14:00 15:30 Tafeltennis king of table Dance  Hall
Sunday 15:00 16:00 Fitness instructie Fitness
Sunday 15:30 16:00 Virtual Spinning Spinning Hall
Sunday 15:30 17:30 Sunday International Sports Hall
Sunday 17:00 17:30 Virtual Spinning Spinning Hall

Try us out for free.

Please fill out your name

Download Coupon